Podpórka pod lędźwie / Klin pod plecy

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
  • szt.
  • 99,00 zł

zdrowy kręgosłup

ADS025/r21  - 3 rozmiary

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

  • Korektor ortopedyczny  to najnowszy korektor z serii R podpierający odcinek lędźwiowy. 
  • stanowi idealne wypełnienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i wymusza ich właściwe ułożenie. 
  • Dzięki trzem rozmiarom S-small, M-medium, L-large, można dobrać korektor do postury i fotela co zapewni większy komfort i wsparcie ortopedyczne kręgosłupa.
  • Można również stosować w pracy biurowej, podczas jazdy samochodem, mocując go do oparcia fotela. 
  • Najczęściej stosowany w oparciu samochodowym oraz fotelach biurowych i wypiera lędźwie, wymuszając ich właściwe ułożenie.
  • Pasuje do każdego fotela, a dzięki mocowaniu na gumowe pasy jest łatwy w montażu. 
  • Wykonany z pianki poliuretanowej sprężystej.
  • Posiada zdejmowaną poszewkę z frotte.
  • Kolor granatowy

 


Korektor dostępny jest w trzech rozmiarach: 
- S (310x 220x45)
- M (420x230x50) 
- L (310x240x60)

Po wybraniu wielkości należy zaznaczyć - w okienku znajdującym się pod ceną towaru.

 

 

Zaleca się higienizację poduszki metodą wietrzenia, przecierania wilgotną ściereczką z dodatkiem niewielkiej ilości detergentów oraz częstą zmianę poszewek. Poszewkę zewnętrzną można prać w temperaturze 30–40˚C. Dla osób silnie pocących się zalecane jest używanie paraprzepuszczalnej poszewki. Poduszki nie należy prać w pralce ani doprowadzić do całkowitego jej zmoczenia, gdyż proces schnięcia jest długotrwały i może spowodować zarówno deformację poduszki, jak i jej zapleśnienie.

Producent udziela 2–letniej gwarancji na wszystkie korektory ortopedyczne od dnia udokumentowanego zakupu oraz przy przestrzeganiu zaleceń użytkowania.

Firma  od wielu lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości poduszek, korektorów i materacy ortopedycznych do spania, siedzenia, jazdy samochodem, wypoczynku lub do badań USG. 

Bóle kręgosłupa, budzenie się ze ścierpniętymi kończynami, bóle głowy zaraz po przebudzeniu, wynikające z niedokrwienia, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki poduszkom ortopedycznym , nasilenie wszystkich wyżej wymienionych problemów, jest znacznie zmniejszone, a w wielu przypadkach zniwelowane do zera. Naszą misją jest tworzenie produktów, które pomogą zadbać o własne zdrowie i zdrowie bliskich. Współpracując z lekarzami ortopedami i lekarzami innych specjalizacji oraz klinikami rehabilitacyjnymi w całej Polsce, staramy się dostarczyć produkt skuteczny i spełniający oczekiwania naszych klientów, dbając przy tym o jego estetykę i oferując szeroką gamę kolorów i wzorów poszewek dla naszych poduszek.

Dbaj o swój kręgosłup.

Kręgosłup jest konstrukcją, która podpiera nasze ciało, dźwiga jego ciężar, utrzymuje głowę, tułów i kończyny w sprawności. Jest więc, wraz z rdzeniem kręgowym, dla którego stanowi pancerz ochronny, głównym narządem ruchu i koordynacji wszystkich procesów życiowych zachodzących w organizmie.

U ssaków zbudowany jest z 24 kręgów i 2 kości zespolonych. Od czasu zaś, gdy setki milionów lat wstecz Homo Sapiens przybrał pozycję pionową, wykonuje zwielokrotniony wysiłek.

Ukryty głęboko w ciele, zaczyna być dostrzegany dopiero wówczas, gdy zdecydowanie odmówi posłuszeństwa. A powrót do zdrowia wymagać już będzie długotrwałej, wielokierunkowej terapii. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna - zapobieganie sytuacjom prowadzącym do skrzywień, skolioz i zniekształceń fizjologicznych struktur kręgosłupa - tym samym i przedwczesnego jego zużycia. Choroby kręgosłupa i stawów są najczęstszą przyczyną przewlekłego bólu a często ułomności i kalectwa. Jeżeli szwankuje kręgosłup, zaczynają nas nękać różne inne choroby. Może to być z racji jego wielkości i tym samym bliskiego sąsiedztwa z wieloma narządami wewnętrznymi, a być może dlatego, że według uznanych powszechnie prawd medycyny naturalnej, zdrowy kręgosłup to filar energetyczny całego organizmu, zapewniający swobody przepływ informacji wewnątrz-komórkowych. Przy zatkanych kanałach, uciśniętych dyskach i splotach nerwowych nasz organizm pracuje na zwolnionych obrotach, nie oddycha i nie dotlenia się należycie.

Schorzenia kręgosłupa są dziś w wielu krajach problemem społecznym. Bolący kręgosłup bywa zmorą dzieci i dorosłych, a z uwagi na powszechność i nasilenie, bóle kręgosłupa można uznać za chorobę cywilizacyjną o dużym obciążeniu ekonomicznym. Specjaliści w dziedzinie chorób kręgosłupa są zgodni, że 80-90 % dolegliwości odkręgosłupowych ma podłoże mechaniczne (urazy, przeciążenia statyczne, brak aktywności fizycznej, częste stresy, wypadki itp.), a tylko niewielki odsetek, wiąże się bezpośrednio ze zmianami chorobowymi kośćca i należy je leczyć w sposób "mechaniczny" - nie farmakologiczny. Najlepsza pigułka problemu nie rozwiąże; co najwyżej złagodzi ból, a przecież nie tylko o to chodzi. Nadwerężone struktury kręgosłupa, słabe, zwiotczałe mięśnie, trzeba odbudować własną pracą i samozaparciem, ćwiczeniami fizycznymi, często radykalną zmianą stylu życia i przyzwyczajeń. Skrupulatnie realizowany program rehabilitacji leczniczej wymagać jednak będzie od nas wielu konkretnych działań i wielu wyrzeczeń, które, być może były by zbędne, gdybyśmy myśleli perspektywicznie wcześniej